LAUREAT KONKURSU „ROLNIK FARMER ROKU W KATEGORII: PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE” DLA NORBERTA STYRC - COBORU STACJA DOŚWIADCZALNA OCENY ODMIAN W PAWŁOWICACH

W roku 2017 Dyrektora SDOO Pawłowice zgłoszono do Ogólnopolskiego Konkursu „ROLNIK FARMER ROKU W KATEGORII: PRZEDSIĘBIORSTWO ROLNE” przez Zarząd Śląskiej Izby Rolniczej w Katowicach.

Do końca czerwca 2017 roku wpłynęło ponad 300 zgłoszeń kandydatów do tytułu ROLNIK-FARMER ROKU. Kapituła Konkursu, po przeanalizowaniu nadesłanych materiałów i zasięgnięciu dodatkowych opinii, wyłoniła 28 finalistów. Każdego z finalistów odwiedzili i zlustrowali przedstawiciele Kapituły Konkursu. Kapitułę tworzą przedstawiciele: Stowarzyszenia „Polski Klub ROLNIK – FARMER ROKU”, uniwersytetów przyrodniczych, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Nieruchomości Rolnych oraz niezależni eksperci. W listopadzie 2017 r. odbyło się posiedzenie kapituły, w trakcie którego wyłoniono dziesięciu laureatów XXIV edycji w pięciu kategoriach.

2 lutego 2018 r. w hotelu The Westin w Warszawie odbyło się uroczyste zakończenie XXIV edycji Ogólnopolskiego konkursu-Farmer Roku. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie ,,Polski Klub Rolnik -Farmer Roku ". Konkurs jest prestiżowy w branży rolnej i wpisuje się na stałe do kalendarza najważniejszych imprez rolniczych w kraju. Konkurs od prawie ćwierć wieku promuje polskich rolników i polskie rolnictwo. Z jednej strony pokazuje ciężką pracę polskiego rolnika, a z drugiej strony pokazuje wielkie przemiany jakie zaszły i wciąż zachodzą w rolnictwie i na polskiej wsi. Laureatem XXIV edycji konkursu w kategorii przedsiębiorstwo rolnicze jest Norbert Styrc Dyrektor Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Pawłowicach województwo śląskie. W ocenie kapituły konkursu SDOO Pawłowice jest przodującą jednostką COBORU w skali kraju. Nagrodą w konkursie jest tytuł - Farmer Roku i prawo używania tytułu i logo Konkursu w swoich materiałach promocyjno- reklamowych, statuetka ,,Złote Jabłko" -symbol konkursu, pamiątkowy grawerton, list gratulacyjny od Prezydenta RP, puchar Ministra Rolnictwa. Zwycięzcom i wyróżnionym nagrody wręczał między innymi minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, dyrektor generalny KOWR Witold Strobel, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Łapiński oraz poseł Jan Krzysztof Ardanowski i europoseł Czesław Siekierski.